Prawo Unii Europejskiej

Prawo Unii Europejskiej

Tłumaczymy zawiłe przepisy prawa Unii Europejskiej w prosty i przystępny sposób.

Oferujemy usługi prawne obejmujące różnorodne aspekty funkcjonowania podmiotów publicznych i prywatnych w oparciu o regulacje unijne.

Wspieramy przedsiębiorców we wdrażaniu przepisów prawa unijnego w ich codziennej działalności, przygotowujemy ich z wyprzedzeniem na dotyczące ich zmiany prawne.

Oceniamy ryzyko płynące z regulacji sektorowych, pomagamy wykorzystywać zachęty regulacyjne.

Klientom indywidualnym pomagamy zrozumieć i interpretować prawo Unii Europejskiej. Wyjaśniamy kwestie obywatelstwa unijnego, pomagamy w przypadkach dyskryminacji.

W ramach usług oferujemy

Czy Twoja sprawa przed sądem powszechnym albo administracyjnym zależy od wykładni prawa UE? Sąd zdecydował się skierować odesłanie prejudycjalne do TSUE? Zapewniamy zastępstwo procesowe strony z postępowania głównego przed Trybunałem w Luksemburgu (uwagi na piśmie, udział w rozprawie).

Prawo unijne wydaje się skomplikowane. Tłumaczymy i interpretujemy przepisy prawa UE w prosty i przejrzysty sposób.

Sporządzamy ekspertyzy z zakresu prawa UE, a także jego wpływu na ustawodawstwo polskie. sporządzanie opinii w zakresie oceny umów i ich zgodności z przepisami UE

Udzielamy informacji na temat właściwości i obszarów działania instytucji unijnych w kraju i zagranicą.

Prowadzisz biznes objęty harmonizacją na poziomie Unii Europejskiej? Oferujemy wsparcie zarówno dla Ciebie, jak i dla Twojego prawnika m.in. z zakresu prawa konkurencji (anitrust law), prawa konsumenckiego, RODO, geoblokowania, life science czy funduszy rolnych. Przygotowujemy również analizy projektów aktów prawnych, które możesz przedstawić w trakcie konsultacji publicznych.

Przygotowujemy i opiniujemy pisma procesowe w postępowaniach przed sądami Unii Europejskiej (skargi, repliki, uwagi interwenienta, uwagi pisemne strony w postępowaniu prejudycjalnym). Dzięki naszemu wsparciu unikniesz pomyłek i przyspieszysz rozpatrywanie sprawy przed Trybunałem w Luksemburgu. Ponadto oferujemy crash course przed udziałem w rozprawie przed Sądem UE i Trybunałem Sprawiedliwości UE.

Możemy pomóc Ci lepiej odnaleźć się w gąszczu przepisów unijnych i ich powiązaniu z prawem krajowym. Oferujemy indywidualne szkolenia, skrojone do Twoich potrzeb, zarówno dla biznesu jak i dla koleżanek i kolegów prawników.

Nasze szkolenia to praktyczna dawka wiedzy prawnej, przekazana prostym i zrozumiałym językiem.

Przygotowujemy opinie prawne i ekspertyzy z zakresu regulacji sektorowych (prawo telekomunikacyjne, prawo energetyczne i inne). Wspieramy Klientów w podejmowaniu ważnych decyzji biznesowych. Szacujemy ryzyka płynące z regulacji i pokazujemy w jaki sposób wykorzystać zachęty regulacyjne. Opracowujemy scenariusze konkretnych działań i pokazujemy ich wpływ na wyniki finansowe.

Udzielamy wyczerpujących informacji na temat obywatelstwa unijnego oraz praw przysługujących obywatelom Unii Europejskiej oraz strefy Schengen.

Zapewniamy wsparcie dla podmiotów, które korzystają z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW). Zapewniamy obsługę odwołań od decyzji Prezesa ARiMR oraz wsparcie prawne podczas postępowania sądowo-administracyjnego.

Jeżeli dotknął Cię problem dyskryminacji, możesz liczyć na nasze wsparcie.

Reprezentujemy naszych Klientów w postępowaniach o naruszenie przepisów prawa unijnego i europejskiego, m.in. w zakresie dyskryminacji, swobody przepływu towaru, osób, usług, kapitału oraz wolnej konkurencji (m.in. w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej w UE, nadzoru rynku i systemu nadzoru, pracy w państwie członkowskim itd.);

Co zyskasz współpracując z Legitimate?

  • Pomoc w opracowaniu strategii procesowej przed sądami unijnymi. Przygotowujemy nie tylko argumentację prawną, ale również zapewnimy zgodność z prawem procesowym przed TSUE, dzięki czemu zaoszczędzisz tygodnie, a nawet miesiące w oczekiwaniu na rozstrzygnięcie.
  • Będziemy Cię stale informować o kolejnych etapach postępowania oraz odpowiadać na Twoje pytania i wątpliwości.
  • Prawo Unii Europejskiej wydaje się skomplikowane i zawiłe. W prosty i zrozumiały sposób tłumaczymy przepisy prawa, sprawiając, że stają się one bardziej przystępne.
  • Śledzimy nowelizacje w prawie Unii Europejskiej, analizujemy bieżące orzecznictwo. Z wyprzedzeniem przygotowujemy przedsiębiorców na zmiany w prawie.
  • Nie otrzymałeś wsparcia z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich? Zapewniamy profesjonalną obsługę odwołań od decyzji Prezesa ARiMR oraz postępowania sądowo-administracyjne.

Jesteś zainteresowany
naszą ofertą?

Nasi specjaliści w tej dziedzinie

Jak pracujemy

Napisz do nas

Poznając Twoje plany biznesowe pomożemy w ich skutecznej realizacji.

Zbuduj plan

W przystępny sposób przedstawimy Ci kwestie prawe związane z założeniem własnej firmy lub jej rozwojem.

Wybierz usługi

Gdy poznamy Twoje cele biznesowe, przedstawimy Ci konkretne usługi prawne dostosowane do Twoich możliwości i potrzeb.

Rozwijaj się

Naszym sukcesem jest Twój sukces. Rozwijaj swój biznes, a bezpieczeństwo prawne pozostaw w naszych rękach.

Porady prawne

Powiązane artykuły

Zobacz pozostałe specjalizacje

Masz pytanie?

Napisz i sprawdź
jak możemy Ci pomóc

Podając swoje dane osobowe, w tym adres e-mail i numer telefonu, a następnie przesyłając formularz, wyrażasz zgodę na skontaktowanie się z Tobą w celu odpowiedzi na zadane pytanie. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.