Spory sądowe

Spory sądowe

Do skutecznego prowadzenia sporu sądowego nie wystarczy zatrudnić prawnika. Specyfika postępowań przed sądem, zwłaszcza w wąskich dziedzinach prawa, jak na przykład nowe technologie, IT, czy branża kreatywna wymaga czegoś więcej – wąskiej, specjalistycznej wiedzy i pełnego zaangażowania całego zespołu.

Wiedząc, że „diabeł tkwi w szczegółach”, każdy problem prawny analizujemy indywidualnie, opracowując wraz z Klientem optymalną strategię procesową. Reprezentujemy naszych Klientów na sali sądowej, sporządzamy profesjonalne pisma procesowe.

Wiemy też, że proces sądowy wywołuje u wielu osób stres. Z tego powodu w przystępny sposób wyjaśniamy sytuację prawną naszym Klientom, odpowiadamy na wszystkie pytania. Dokładnie tłumaczymy co i dlaczego planujemy zrobić w sprawie, jakie są sposoby i możliwości na obronę ich interesów. Bierzemy pod uwagę nie tylko kwestie prawne, lecz również biznesowe i wizerunkowe. Zanim przekażemy spór do sądu powszechnego, zwykle dążymy do polubownego rozwiązania sprawy (ugoda, porozumienie stron, modelujemy strategie negocjacyjne).

W ramach usług oferujemy

Każda sprawa, każdy problem prawny jest inny i wymaga indywidualnych rozwiązań prawnych. Zawsze analizujemy Twoją sprawę, wskazujemy ryzyka prawne i możliwe rozwiązania. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu wiemy, co może się wydarzyć na sali sądowej.

Oferujemy naszym Klientom analizy i oceny prawne dotyczące wszelkiego rodzaju spraw spornych. Weryfikujemy podstawy oraz zasadność roszczeń. Przed podjęciem decyzji o przekazaniu sprawy do sądu możemy przygotować opinię prawną na temat szans, ryzyk i zagrożeń w postępowaniu sądowym. Jeśli będzie taka potrzeba, opracujemy dla Ciebie scenariusze procesowe i strategie negocjacyjne.

Przygotowując opinie prawne bierzemy pod uwagę specyfikę prowadzonej przez Ciebie działalności oraz różnego rodzaju kwestie biznesowe i wizerunkowe.

Wiemy, że postępowania przed sądami są bardzo sformalizowane. Dodatkowe procesy dotyczące wąskich dziedzin prawa wymagają dodatkowej, specjalistycznej wiedzy.

Dzięki prawnikom Legitimate nie musisz martwić się o jakiekolwiek uchybienia procesowe. Profesjonalni pełnomocnicy, którzy będą Cię reprezentować posiadają wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu sporów sądowych, co znacząco zwiększa szanse na uzyskanie korzystnego wyroku.

Reprezentujemy naszych Klientów również w sprawach sądowych z wąskich i nietypowych dziedzin. Nie musimy w tym celu szukać specjalistów –  my już nimi pracujemy.

Spór sądowy jest ostatecznością. Zwykle dążymy do polubownego rozwiązania sporu, dzięki czemu nasz Klient może zaoszczędzić nie tylko czas, lecz również pieniądze.
Jeśli sprawa znajdzie swój koniec w sądzie, osiągnięcie korzystnego rozstrzygnięcia w sprawie jest dla nas zawsze nadrzędnym celem. Sukces Klienta jest naszym sukcesem.

Wiemy, że korzystne zakończenie sprawy sądowej zależy nie tylko od naszych umiejętności procesowych. Sukces w sporze sądowym zależy przede wszystkim od współpracy Klienta z prawnikiem. Prawidłowa współpraca opiera się na wzajemnym szacunku, dobrej komunikacji na każdym etapie sprawy i jasnym informowaniu Klienta, o tym co może się wydarzyć w sporze.

Opisując skomplikowane zagadnienia prawne zawsze mówimy przystępnym językiem. Odpowiadamy na wszystkie pytania.

Specjaliści od wszystkiego są specjalistami do niczego. Zgadzamy się z takim stwierdzeniem i dlatego wychodzimy z założenia, że do prowadzenia spraw sądowych potrzebni są specjaliści z wąskich dziedzin prawa. My ich nie szukamy – my z nimi już współpracujemy.

Ze względu na ilość osób tworzących i wspierających zespół Legitimate zawsze możemy dobrać właściwego prawnika do konkretnego sporu.

Oferujemy reprezentację w sądzie w sprawach cywilnych, karnych, administracyjnych. Specjalizujemy się w obronie przedsiębiorców, w tym branży IT i sektora nowych technologii. Reprezentujemy przed sądem e-commercy w sprawach związanych z ich bieżącą działalnością.

Jeśli zdecydujesz się na współpracę z Legitimate, zaoferujemy Ci takie siły i środki, jakie będą proporcjonalne i potrzebne. W przypadku zawiłych postępowań sądowych, charakterystycznych na przykład dla sektora nowych technologii czy IT zapewniamy wsparcie specjalistów z zakresu TMT, możemy dostarczyć odpowiednie rozwiązania i narzędzia informatyczne. Jeśli będzie taka potrzeba, możemy pracować w siedzibie Twojej firmy.

Zespół Legitimate składa się ze specjalistów z zakresu prawa nowych technologii oraz IT. Znamy e-commerce i startupy od podszewki.

Wiemy, że realizacja umów z sektora TMT rodzi wiele problemów. Z tego powodu wspieramy naszych Klientów w zarządzaniu wykonywaniem kontraktów, przygotowujemy ich do wyjścia, podejmujemy negocjacje z drugą stroną umowy w celu polubownego rozwiązania sporu i zawarcia korzystnej ugody. Jeśli nie ma możliwości zawarcia ugody, reprezentujemy naszych Klientów w sądzie na każdym etapie postępowania.

Co zyskasz współpracując z Legitimate?

  • Dla nas liczy się tylko jedna strategia procesowa: wygrana. Będziemy reprezentować Cię w sądzie, dbając o Twoje interesy niczym o własne.
  • W przystępny sposób tłumaczymy zawiłe przepisy prawa. Odpowiadamy na wszystkie pytania naszych Klientów. Dzięki temu zawsze będziesz wiedzieć na jaki etapie jest Twoja sprawa, jaka jest nasza strategia i jakie są możliwości.
  • Współpracujemy ze specjalistami w wąskich dziedzinach prawa – dzięki temu będziesz w najlepszych rękach.
  • Nie ograniczamy naszych usług do reprezentacji przed sądem. Oferujemy naszym Klientom wsparcie w sytuacjach kryzysowych oraz pomoc w przygotowaniu strategii procesowej biznesowej.

Jesteś zainteresowany
naszą ofertą?

Nasi specjaliści w tej dziedzinie

Jak pracujemy

Napisz do nas

Poznając Twoje plany biznesowe pomożemy w ich skutecznej realizacji.

Zbuduj plan

W przystępny sposób przedstawimy Ci kwestie prawe związane z założeniem własnej firmy lub jej rozwojem.

Wybierz usługi

Gdy poznamy Twoje cele biznesowe, przedstawimy Ci konkretne usługi prawne dostosowane do Twoich możliwości i potrzeb.

Rozwijaj się

Naszym sukcesem jest Twój sukces. Rozwijaj swój biznes, a bezpieczeństwo prawne pozostaw w naszych rękach.

Porady prawne

Powiązane artykuły

Zobacz pozostałe specjalizacje

Masz pytanie?

Napisz i sprawdź
jak możemy Ci pomóc

Podając swoje dane osobowe, w tym adres e-mail i numer telefonu, a następnie przesyłając formularz, wyrażasz zgodę na skontaktowanie się z Tobą w celu odpowiedzi na zadane pytanie. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.