Zuzanna Witek

PRAWNIK e-commerce, CEO Legitimate

O mnie

Lubię wyzwania. Od wielu lat skutecznie wspieram Klientów biznesowych w realizacji ich planów. Wiem, że każdy pomysł wymaga szytych na miarę, indywidualnych rozwiązań prawnych. Jestem kreatywna i elastyczna. Zależy mi na dobrych relacjach z Klientami – to ważne we wspólnych projektach. W Legitimate odpowiadam za zarządzanie firmą, w tym za tworzenie długofalowej strategii biznesowej, obieranie nowych kierunków rozwoju i kluczowe partnerstwa.

Specjalizacje

Branża kreatywna|E-commerce|Nowe technologie i branża IT|Obsługa biznesu|Prawo Unii Europejskiej|RODO|Startupy

Wykształcenie i doświadczenie zawodowe

Specjalizuje się w TMT – technologii, mediach i telekomunikacji. Wiem, co łączy IT i prawo. Dla naszych Klientów opracowując i negocjując kontrakty wdrożeniowe, utrzymania i rozwoju. Mam bardzo duże doświadczenie w prawnych aspektach e-commerce. Wdrażam RODO, potrafię skutecznie zapewnić bezpieczeństwo danych. Wspieram innowację i pomagam startupom. Na problemy patrzę globalnie: zarówno z perspektywy prawa polskiego, jak i prawa unijnego.

Ukończyłam studia doktoranckie na Uniwersytecie Wrocławskim, w Katedrze Prawa Międzynarodowego i Europejskiego. Podczas studiów magisterskich zdobywałam wiedzę również za granicą, studiując prawo w biznesie na Uniwersytecie Paris – Dauphine we Francji oraz prawo międzynarodowe i unijne na Uniwersytecie Luksemburskim.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam w renomowanych kancelariach wrocławskich, a także w instytucjach bankowych w Warszawie i w placówkach dyplomatycznych za granicą, w tym w Stałym Przedstawicielstwie RP przy UNESCO.

Wiem, jak ważna jest teoria połączona z praktyką. Podczas studiów doktoranckich prowadziłam zajęcia dla studentów Uniwersytetu Wrocławskiego z prawa Unii Europejskiej, prawa międzynarodowego publicznego i unijnego prawa konkurencji w języku angielskim /Anitrust law/. Prowadzę szkolenia i webinary.

Języki obce

Język angielski – w tym angielski prawniczy

Język francuski – w tym francuski prawniczy

Język niemiecki – certyfikat DSD2

Publikacje / granty

Lubię się rozwijać. Każdego roku biorę udział w prawniczych konferencjach naukowych tak w Polsce, jak i za granicą. W 2019 r. uzyskałam prestiżowy grant naukowy w Instytucie Maxa Plancka w Luksemburgu. Swoją wiedzę potwierdzam certyfikatami. Publikuję artykuły naukowe, w 2020 r. ukazała się książka pt. The 50th Anniversary of the European Law of Civil Procedure (red. Burkhard Hess, Koen Lenaerts, wyd. Nomos), której jestem współautorem. https://www.nomos-elibrary.de/10.5771/9783748910619/the-50th-anniversary-of-the-european-law-of-civil-procedure

Artykuły na blogu