Branża kreatywna

Branża kreatywna

W dobie prawdziwej ekspansji własności intelektualnej oraz intensywnego rozwoju branży kreatywnej zapewniamy kompleksową obsługę prawną artystów, twórców i freelanserów, w szczególności z branży medialnej, reklamowej, czy też gamingowej. 

Opracowujemy indywidualne projekty, szukamy kreatywnych rozwiązań prawnych oraz pomagamy w bezpiecznym prowadzeniu biznesu, tworząc tym samym pokolenie nowych przedsiębiorców.

Czuwamy nad przestrzeganiem prawa autorskiego i pokazujemy, jak to zrobić, tak aby nasi Klienci poczuli się bardziej pewnie w Internecie, w świecie mody, w telewizji i  prasie.

W ramach usług oferujemy

Przygotowujemy, opiniujemy i negocjujemy umowy przenoszące majątkowe prawa autorskie oraz umowy licencyjne na korzystanie ze znaków towarowych, utworów, wynalazków. Sporządzimy dla Ciebie umowę o wykonanie strony internetowej, filmu, kampanii reklamowej, ułatwiając Ci przy tym prowadzenie biznesu i rozwijanie własnych pasji.

Wspomożemy Cię prawnie na etapie wykonania umowy lub gdy pojawią się kłopoty związane z jej wykonaniem.

Tworzymy strategię ochrony prawnej Twojej marki oraz zapewniamy możliwość reprezentacji naszych Klientów przed Urzędem Patentowym RP i Urzędem UE ds. Własności Intelektualnej ( EUIPO). Weryfikujemy rozwiązania pod względem zdolności patentowej i pomagamy zarejestrować znak towarowy na terenie Polski oraz innych krajów Unii Europejskiej.

W przypadku naruszeń Twojego znaku towarowego, pomagamy w egzekwowaniu Twoich praw, walczymy w Twoim imieniu z nieuczciwą konkurencją.

Przygotowujemy kontrakty z influencerami, mediami, fotografami, literatami, projektantami mody, a także opracowujemy regulaminy, polityki i inne dokumenty.

Czuwając nad bezpieczeństwem prawnym kreatywnych ludzi, doradzamy również jak zrealizować Twój autorski projekt, tak aby był on zgodny z obowiązującymi przepisami.

Prowadzimy postępowania sądowe oraz pozasądowe związane z ochroną dóbr osobistych. Doradzamy również przedstawicielom rynku mediów, reklamodawcom i agencjom mediowym w zakresie ryzyka związanego z publikacją materiałów zamieszczonych w mediach społecznościowych, na blogach i videoblogach oraz w formie podcastów.  

Świadczymy usługi doradztwa dla firm IT oraz e- commerce w zakresie m.in. umów licencyjnych, umów outsourcingowych i innych. Doradzamy przy tym przy tworzeniu kampanii reklamowych i promocyjnych oraz marketingu produktów lub usług. Podpowiadamy jak legalnie prowadzić kampanie marketingowe w mediach społecznościowych oraz o czym pamiętać współpracując z influencerami.

Przy rozwiązaniach technicznych sprawdzamy Twoją zdolność patentową, dobieramy środki ochrony prawnej dla Twojego rozwiązania (prawa wyłączne, know – how). Dbamy o sporządzanie stosownych umów przy zleceniach prac związanych z rozwojem Twojego pomysłu. Wspieramy w procedurach mających na celu ochronę efektów pracy twórczej.

Więcej o obsłudze prawnej start-upów dowiesz się tutaj.

Co zyskasz współpracując z Legitimate?

  • Tłumaczymy jak w bezpieczny sposób dzielić się twórczością, w jaki sposób umożliwiać użytkownikom dostęp do kultury i chronić prawa twórców.
  • Chronimy Twoją markę – zapewniamy należytą ochronę znaków towarowych, strzeżemy Twoją firmę przed czynami nieuczciwej konkurencji.
  • Patrząc na prawo autorskie funkcjonalnie i racjonalnie, zapewniamy bezpieczeństwo Twojego pomysłu, dzięki czemu możesz uwolnić swój twórczy potencjał.
  • Jesteśmy prawnikami nowej generacji. Wiemy jak obecnie ważny jest nowy model pracy, w tym pracy zdalnej i freelancingu. Zabezpieczymy Twój nowy styl życia i pomożemy stworzyć produkt kreatywny, dostosowany do obecnych regulacji prawnych.

Jesteś zainteresowany
naszą ofertą?

Nasi specjaliści w tej dziedzinie

Jak pracujemy

Napisz do nas

Poznając Twoje plany biznesowe pomożemy w ich skutecznej realizacji.

Zbuduj plan

W przystępny sposób przedstawimy Ci kwestie prawe związane z założeniem własnej firmy lub jej rozwojem.

Wybierz usługi

Gdy poznamy Twoje cele biznesowe, przedstawimy Ci konkretne usługi prawne dostosowane do Twoich możliwości i potrzeb.

Rozwijaj się

Naszym sukcesem jest Twój sukces. Rozwijaj swój biznes, a bezpieczeństwo prawne pozostaw w naszych rękach.

Porady prawne

Powiązane artykuły

Zobacz pozostałe specjalizacje

Masz pytanie?

Napisz i sprawdź
jak możemy Ci pomóc

Podając swoje dane osobowe, w tym adres e-mail i numer telefonu, a następnie przesyłając formularz, wyrażasz zgodę na skontaktowanie się z Tobą w celu odpowiedzi na zadane pytanie. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.