Startupy

Startupy

Masz innowacyjny i kreatywny pomysł?

Świetnie! Trafiłeś w dobre ręce. Wspieramy założycieli nowych i kreatywnych biznesów na każdym etapie ich prowadzenia. Pomagamy prawnie startupom w fazie B+R, działającym start-upom jak również firmom przygotowującym się do negocjacji, kolejnych rund inwestycyjnych i wyjścia inwestycyjnego.

Podpowiemy jakie ulgi, zwolnienia lub dotacje mogą Ci przysługiwać. Wskażemy jaka forma działalności będzie dla Ciebie najkorzystniejsza, w prosty sposób opiszemy jakie obowiązki czekają Cię na starcie.  Tworzymy zaplecze prawne dla innowacyjnych przedsięwzięć dbając o to, aby prawo nie było przeszkodą na drodze ich rozwoju.

W ramach usług oferujemy

Doradzamy przy wyborze właściwej formy prawnej działalności, zapewnimy sprawne funkcjonowanie organów spółek (zarządu, rady nadzorczej, zgromadzeń wspólników i walnych zgromadzeń). Zastępujemy naszych Klientów w postępowaniach przedsądowych i sądowych.

Przygotujemy dla Ciebie kompleksowe regulaminy i polityki prywatności dla serwisów internetowych i aplikacji mobilnych.  Przeprowadzamy audyt usług z zakresu IT i aplikacji mobilnych, sprawdzając legalność przyjętych przez Klienta rozwiązań. Pracujemy nad projektami umów dot. branży IT – w tym umów outsourcingu, umów hostingowych.

Wiemy, że na początku każdej działalności umowę podpisuje się za umową…

Każdą z nich warto skonsultować z prawnikiem. Zabezpieczymy Twoje interesy, uchronimy od wielu nieprzyjemności. Stworzymy lub przeanalizujemy dla Ciebie dowolną umowę, aby odpowiadała Twoim potrzebom biznesowym. Możemy negocjować umowy w Twoim imieniu, aby warunki na jakich ją zawierasz, były korzystniejsze. 

Wiemy, że na początku każdej działalności umowę podpisuje się za umową…

Każdą z nich warto skonsultować z prawnikiem. Zabezpieczymy Twoje interesy, uchronimy od wielu nieprzyjemności. Stworzymy lub przeanalizujemy dla Ciebie dowolną umowę, aby odpowiadała Twoim potrzebom biznesowym. Możemy negocjować umowy w Twoim imieniu, aby warunki na jakich ją zawierasz, były korzystniejsze. 

Twoja marka i logo to duża wartość. Rejestrujemy znaki towarowe, zastrzeżemy dla Ciebie nazwę, wzory przemysłowe i patenty. Jeśli okaże się to konieczne – powstrzymamy konkurencję przed ich naruszaniem.

Wspieramy naszych Klientów w transakcjach, których przedmiotem są niematerialne prawa własności intelektualnej. Przygotowujemy i negocjujemy umowy zwracając szczególną uwagę na ochronę własności intelektualnej i tajemnicy przedsiębiorstwa Klienta.

Możesz na nas liczyć również w sprawach dotyczących domen internetowych.

Prowadzimy szkolenia dostosowane do oczekiwań i potrzeb naszego Klienta. Wiemy z jakimi problemami spotykają się przedsiębiorcy rozpoczynający swoją działalność i na co powinni zwrócić szczególną uwagę.

Znamy działalność startupów od podszewki – wiemy, na co zwrócić Twoją uwagę. Nasze szkolenia to praktyczna dawka wiedzy prawnej, przekazana prostym i zrozumiałym językiem.

Co zyskasz współpracując z Legitimate?

  • Chronimy Twoją markę – zapewniamy należytą ochronę znaków towarowych, strzeżemy Twoją firmę przed czynami nieuczciwej konkurencji.
  • Wybierzemy najbardziej optymalną i bezpieczną formę działalności dla Twojego biznesu. Wskażemy optymalizacje prawne i podatkowe. Zyskasz spokój, zaoszczędzisz pieniądze.
  • Mówimy prostym językiem. Tłumaczymy skomplikowane kwestie prawne w przystępny sposób. Dzięki temu masz wpływ na swój biznes, potrafisz świadomie podjąć kluczowe decyzje.
  • Nie musisz śledzić licznych zmian w prawie. Monitorujemy je za Ciebie i z w wyprzedzeniem wdrażamy w Twojej firmie.
  • Wdrażając innowacyjne rozwiązania prawne, pobudzamy Twoją firmę do rozwoju.
  • Podnosimy Twoją wiarygodność w oczach klientów i partnerów biznesowych. Sporządzamy czytelne i jasne umowy, przyjazne regulacje prawne.
  • Reprezentujemy Cię w negocjacjach biznesowych. Mocniejsza reprezentacja Twojej firmy, to lepsze warunki kontraktów.
  • Dbamy o Twoje bezpieczeństwo prawne. Zapobiegamy licznym problemom, oszczędzając Tobie zbędnego stresu.

Jesteś zainteresowany
naszą ofertą?

Nasi specjaliści w tej dziedzinie

Jak pracujemy

Napisz do nas

Poznając Twoje plany biznesowe pomożemy w ich skutecznej realizacji.

Zbuduj plan

W przystępny sposób przedstawimy Ci kwestie prawe związane z założeniem własnej firmy lub jej rozwojem.

Wybierz usługi

Gdy poznamy Twoje cele biznesowe, przedstawimy Ci konkretne usługi prawne dostosowane do Twoich możliwości i potrzeb.

Rozwijaj się

Naszym sukcesem jest Twój sukces. Rozwijaj swój biznes, a bezpieczeństwo prawne pozostaw w naszych rękach.

Porady prawne

Powiązane artykuły

Zobacz pozostałe specjalizacje

Masz pytanie?

Napisz i sprawdź
jak możemy Ci pomóc

Podając swoje dane osobowe, w tym adres e-mail i numer telefonu, a następnie przesyłając formularz, wyrażasz zgodę na skontaktowanie się z Tobą w celu odpowiedzi na zadane pytanie. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.