Fuzje i przejęcia (M&A)

Fuzje i przejęcia (M&A)

Wspieramy naszych Klientów w procesie zbywania oraz nabywania udziałów i akcji w spółkach. Doradzamy jak korzystnie przygotować się do wyjścia z inwestycji.

Dbając o bezpieczeństwo Twoich środków przeprowadzamy due dilligence i audyty spółek przed transakcją – dbamy o Twoje bezpieczeństwo jak o własne, nie pozwolimy Ci kupić „kota w worku”.

Nabycie innej spółki lub połączenie spółek (fuzja) daje nowe możliwości dzięki dostępowi do nowych źródeł finansowania, bazy kontrahentów, know-how oraz dostępowi do nowych rynków. Transakcje M&A mogą być skomplikowane, dlatego najlepiej zlecić ich obsługę doświadczonym prawnikom. Gwarantuje to, że połączenie spółek obędzie się zgodnie z oczekiwaniami.

W ramach usług oferujemy

Prowadzimy kompleksowe Legal Due Diligence. Sporządzane przez nas analizy mają na celu identyfikację potencjalnych ryzyk prawnych. Zakres analiz i stopień ich szczegółowości każdorazowo uzgadniany jest z Klientem oraz dostosowywany do specyfiki transakcji.

Przygotowujemy kompleksowe plany podziału spółki, uwzględniające aspekty biznesowe i charakterystykę prowadzonej przez spółkę działalności. Jednocześnie zapewniamy wsparcie w zakresie podatkowym i kadrowym.

Wspieramy Klientów w negocjacjach wszelkich umów związanych z transakcją. Opiniujemy porozumienia wspólników, umowy inwestycyjne, oświadczenia i zapewnienia w umowie sprzedaży. Dbamy o Twoje interesy i bezpieczeństwo prawne.

Zapewniamy pełną obsługę prawną transakcji wszystkich typów w tym obrót udziałami i akcjami w spółkach kapitałowych. W ramach wsparcia prawnego przygotowujemy projekty odpowiednich umów oraz gromadzimy wymaganą dokumentację.

Co zyskasz współpracując z Legitimate?

  • Zyskasz pewność, że Twoja inwestycja jest bezpieczna, a Twoje środki zainwestowane prawidłowo.
  • Otrzymasz dokumentację prawną z uwzględnieniem specyfiki Twojego biznesu.
  • Przekażemy Ci rzetelną analizę wszelkich ryzyk prawnych związanych z wejściem do nowej spółki lub pozyskaniem inwestora.
  • Zapewnimy ochronę Twojego interesu w przypadku pozyskiwania inwestora – pomoc w zachowaniu steru.
  • Nie musisz martwić się formalnościami. Zapewniamy sprawne załatwienie wszelkich formalności związanych z zbyciem, nabyciem przedsiębiorstwa lub spółki.

Jesteś zainteresowany
naszą ofertą?

Nasi specjaliści w tej dziedzinie

Jak pracujemy

Napisz do nas

Poznając Twoje plany biznesowe pomożemy w ich skutecznej realizacji.

Zbuduj plan

W przystępny sposób przedstawimy Ci kwestie prawe związane z założeniem własnej firmy lub jej rozwojem.

Wybierz usługi

Gdy poznamy Twoje cele biznesowe, przedstawimy Ci konkretne usługi prawne dostosowane do Twoich możliwości i potrzeb.

Rozwijaj się

Naszym sukcesem jest Twój sukces. Rozwijaj swój biznes, a bezpieczeństwo prawne pozostaw w naszych rękach.

Porady prawne

Powiązane artykuły

Zobacz pozostałe specjalizacje

Masz pytanie?

Napisz i sprawdź
jak możemy Ci pomóc

Podając swoje dane osobowe, w tym adres e-mail i numer telefonu, a następnie przesyłając formularz, wyrażasz zgodę na skontaktowanie się z Tobą w celu odpowiedzi na zadane pytanie. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.