Legitimate

SPÓŁKI & JDG

Prawo spółek i obsługa korporacyjna to kluczowa specjalizacja Kancelarii Legitimate. Współpracując z Legitimate zyskujesz spokój, że wszelkie kwestie prawne Twojego biznesu są w najlepszych rękach. Wspieramy naszych Klientów na każdym etapie rozwoju ich biznesu.

Wspieramy biznes:

Wsparcie prawne na każdym etapie biznesu

Przygotowujemy umowy spółek i rozwiązania prawne oraz podatkowe przyjazne przedsiębiorcom. Znamy realia biznesu, zawsze uwzględniamy specyfikę konkretnej branży.

Wiemy jak usprawnić działalność Twojej firmy, przyspieszyć jej bezpieczny rozwój i jak zabezpieczyć ją na różne negatywne okoliczności.

adw. Łukasz Szczepaniak

Wspólnik, spółki i podatki – obsługa biznesu

Jestem prawnikiem, który doskonale rozumie biznes. Przez ostatnie lata wspierałem setki przedsiębiorców w tym start-upy przy wyborze formy prowadzonej działalności, zabezpieczeniu legalnego rozwoju firm, sporach pomiędzy wspólnikami, czy transakcjach M&A. Wspólnie z zespołem prawa spółek – wspieram Klientów Legitimate w wyborze najkorzystniejszych form opodatkowania.

adw. Łukasz Szczepaniak

Wspólnik, spółki i podatki – obsługa biznesu

Nasze usługi

Zakładanie spółek

Szybkie i proste założenie spółki z o.o.

Oferujemy kompleksowe wsparcie w założeniu spółki, minimalizując formalności i zabezpieczając przed konfliktami wspólników. Dzięki naszej pracy założenie spółki staje się jeszcze prostsze niż w systemie s24. Jednocześnie nasi Klienci mają możliwośc wdrożenia nietypowych rozwiązań prawnych i podatkowych, które czynią prowadzenie biznesu w formie spółki z o.o. prostym i opłacalnym.

Przekształcenia JDG oraz Spółek

Bezpieczne przekształcenia biznesowe

Przeprowadzamy kompleksowe i sprawne przekształcenia JDG w spółki, zapewniając pełne zabezpieczenie prawne i podatkowe. Opracowujemy i wdrażamy korzystne dla przedsiębiorcy rozwiązania w zakresie przekształceń kapitałowych, tworzenia holdingów oraz grup kapitałowych. Dbamy o wszystkie formalności, umożliwiając naszym Klientom skupienie się na prowadzeniu biznesu.

Wsparcie dla zarządu

Minimalizacja ryzyk zarządu i kadry kierowniczej .

Pełnienie funkcji członka zarządu czy też wspólnika zarządzającego spółką wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Wspieramy zarządy spółek w procesie minimalizowania ryzyk i optymalizacji procedur prawnych. Wdrażamy regulacje mające wpływ na odpowiedzialność zarządu oraz wspólników spółki. Oferujemy szkolenia i doradztwo, aby zapewnić pełne bezpieczeństwo funkcjonowania zarządu oraz wspólników.

Sukcesja w biznesie

Płynna sukcesja firm rodzinnych.

Doradzamy w sprawnym i korzystnym zorganizowaniu sukcesji w firmach rodzinnych, w tym zakładaniu Fundacji Rodzinnej. Przygotowujemy wszystkie niezbędne dokumenty, umożliwiając bezproblemowe przekazanie firmy kolejnym pokoleniom.

Audyty dla IT

Kompleksowa obsługa prawna na co dzień.

Pomagamy w bieżącej działalności firm, oferując doradztwo prawne szyte na miarę. Wspieramy podczas podpisywania umów, negocjacji biznesowych oraz spraw kadrowych (HR), zapewniając legalność i bezpieczeństwo prowadzenia biznesu.Oferujemy również audyt w ramach due dilligence.

Umowy dla biznesu

Zabezpieczone interesy w umowach.

Opiniujemy umowy podpisywane przez przedsiębiorców, dbając o pełne zabezpieczenie interesów naszych Klientów. Analizujemy każdą umowę pod kątem ryzyk prawnych i finansowych, identyfikując potencjalne zagrożenia. Proponujemy modyfikacje i dodatkowe klauzule, które chronią biznes w przyszłości. Dzięki temu Klienci naszej Kancelarii mogą podpisywać umowy z pełnym zaufaniem i spokojem o przyszłość swoich przedsięwzięć.

Doradztwo podatkowe

Optymalizacja obciążeń podatkowych.

Wybieramy korzystną formę opodatkowania i doradzamy, jak legalnie zmniejszyć obciążenia podatkowe. Reprezentujemy klientów w sporach podatkowych, wdrażamy Estoński CIT i chronimy przed negatywnymi konsekwencjami ukrytych zysków.

Spory korporacyjne

Skuteczne rozwiązywanie sporów.

Wspieramy klientów w sporach między wspólnikami na etapie negocjacji i postępowań sądowych. Dbamy o zadowalające rozwiązania, które chronią biznes przed wewnętrznymi konfliktami.

Obsługa transakcji M&A

Profesjonalne wsparcie przy transakcjach M&A.

Kompleksowo wspieramy klientów (zarówno inwestorów jak i tych sprzedających swój biznes) w procesie nabycia lub sprzedaży przedsiębiorstwa lub spółki. Przygotowujemy wszystkie potrzebne dokumenty od LOI i NDA po umowę sprzedaży. Przeprowadzamy audyty przedsprzedażowe – zawierające pełną analizę ryzyk prawnych oraz podatkowych dot. sprzedawanej spółki. Wspieramy Klientów w procesie due dilligence.

Dlaczego Legitimate?

Wdrażając rozwiązania prawne wiemy jak:

przyspieszyć legalny rozwój Twojego biznesu

zapobiegać kryzysom prawnym i finansowym w spółkach

przygotować spółki na sukcesję i sprzedaż

optymalizować Twoje zobowiązania podatkowe

Formy współpracy

Abonament
prawny

Abonament na stałą obsługę prawną to dobre rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy potrzebują bieżącego wsparcia Kancelarii i cenią kompleksową opiekę specjalistów, którzy będą proaktywnie czuwać nad bezpieczeństwem ich biznesu.

Dlaczego warto?

Stawka
godzinowa

Potrzebujesz bieżącej pomocy prawnej, ale nie jesteś w stanie przewidzieć dokładnego zapotrzebowania na godziny usług prawnych? Nasza oferta oparta na ustalonej stawce godzinowej to idealne rozwiązanie dla Twojego biznesu!

Dlaczego warto?

Wycena
ryczałtowa

Jeśli rozważasz współpracę z Legitimate wyłącznie dla jednego projektu lub konkretnego zlecenia, być może wycena ryczałtowa będzie dla Ciebie najlepszą formą rozliczeń.

Dlaczego warto?

Bezpłatna wycena

Bezpłatna wycena dla Twojej firmy

Wypełnij formularz, a nasz prawnik skontaktuje się z Tobą w ciągu 24h.

Zaufali nam

Dzielimy się wiedzą

Zapraszamy do lektury naszych publikacji, które stanowią cenne źródło wiedzy dla każdego, kto chce być na bieżąco z dynamicznie zmieniającym się środowiskiem prawnym.

Aktualne artykuły wspierające prowadzenie firmy:

CEO, prawniczka e-commerce & IT

Zuzanna
Witek

Od wielu lat skutecznie wspieram Klientów biznesowych w realizacji ich planów. Mówię prosto o prawie – wiem, że zrozumienie zawiłych przepisów prawnych przekłada się na podejmowanie skuteczniejszych decyzji biznesowych przez moich Klientów.

W Kancelarii Legitimate odpowiadam za zarządzanie firmą, w tym za tworzenie długofalowej strategii biznesowej, obieranie nowych kierunków rozwoju i kluczowe partnerstwa.

Specjalizacje

Wykształcenie i doświadczenie zawodowe

Specjalizuje się w TMT – technologii, mediach i telekomunikacji. Wiem, co łączy IT i prawo. Mam bardzo duże doświadczenie w prawnych aspektach e-commerce. Wdrażam RODO, potrafię skutecznie zapewnić bezpieczeństwo danych. Wspieram innowację i pomagam startupom. Na problemy patrzę globalnie: zarówno z perspektywy prawa polskiego, jak i prawa unijnego. Ukończyłam studia doktoranckie na Uniwersytecie Wrocławskim, w Katedrze Prawa Międzynarodowego i Europejskiego. Podczas studiów magisterskich zdobywałam wiedzę również za granicą, studiując prawo w biznesie na Uniwersytecie Paris – Dauphine we Francji oraz prawo międzynarodowe i unijne na Uniwersytecie Luksemburskim. Ukończyłam cyberbezpieczeństwo na Harvardzie.

Wiem, jak ważna jest teoria połączona z praktyką. W ramach studiów doktoranckich prowadziłam zajęcia dla studentów Uniwersytetu Wrocławskiego z prawa Unii Europejskiej, prawa międzynarodowego publicznego i unijnego prawa konkurencji /Anitrust law/. Prowadzę szkolenia i webinary. Występuję na konferencjach naukowych i publikuję. Jestem gościnią branżowych podcastów.

Języki obce

Porozmawiajmy

Wypełnij formularz, a nasz prawnik skontaktuje się z Tobą w ciągu 24h.Podając swoje dane osobowe oraz numer telefonu i przesyłając formularz, wyrażasz zgodę na skontaktowanie się z Tobą w celu udzielenia bezpłatnej, pierwszej konsultacji. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Piotr Krajewski, NIP: 8982176985, REGON: 388080840, adres: ul. Januszowicka 5, lokal 111, 53-135 Wrocław. Zapoznaj się z naszym Regulaminem oraz Polityką Prywatności.

Zapisz się do eksperckiego Newslettera Legitimate

Stworzyliśmy dla Ciebie ekspercki newsletter. Subskrybując go, co dwa tygodnie otrzymasz aktualizacje i wskazówki dostosowane do potrzeb współczesnych przedsiębiorców, które pomogą Ci prowadzić biznes zgodnie z obowiązującym prawem i wykorzystać prawo jako narzędzie do osiągnięcia sukcesu.

Klikając „zapisz” wyrażam chęć zapisu do newslettera Legitimate, który zawiera przydatne informacje i alerty prawne i może zawierać treści marketingowe. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę odwołać. Administratorem Twoich danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Piotr Krajewski, NIP: 8982176985, REGON: 388080840, adres: ul. Januszowicka 5, lokal 111, 53-135 Wrocław. Zapoznaj się z naszym Regulaminem oraz Polityką Prywatności.

Porozmawiajmy

Wypełnij formularz, a nasz prawnik skontaktuje się z Tobą w ciągu 24h.

Newsletter Legitimate

Stworzyliśmy dla Ciebie ekspercki newsletter. Subskrybując go, co dwa tygodnie otrzymasz aktualizacje i wskazówki dostosowane do potrzeb współczesnych przedsiębiorców, które pomogą Ci prowadzić biznes zgodnie z obowiązującym prawem i wykorzystać prawo jako narzędzie do osiągnięcia sukcesu.