Legitimate

Agencje kreatywne

Chronimy Twoje prawa, abyś mógł skupić się na tworzeniu. Wspieramy prawnie agencje marketingowe, influencerów, artystów. Specjalizujemy się w ochronie własności intelektualnej. Znamy wyzwania legalnego marketingu. Tworzymy i negocjujemy bezpieczne umowy. Doskonale wiemy, jakie są najczęstsze problemy w branży i wyprzedzamy je o kilka kroków.

Obsługujemy prawnie:

Kancelaria dla kreatywnych

Znamy branżę kreatywną od podszewki. Od 9 lat obsługujemy agencje marketingowe, wspieramy działy handlowe, pomagamy prawnie influencom i artystom.

Wiemy jak tworzyć skuteczne, ale i legalne reklamy. Pomagamy legalnie komercjalizować własność intelektualną. Piszemy zrozumiałe umowy przyjazne kreatywnym.

mgr Aleksander Szaflik

Starszy prawnik

Doradzam prawnie między innymi w sprawach z zakresu prawa marketingu i reklamy, ochrony marki, praw autorskich, wizerunku i dóbr osobistych oraz znaków towarowych. Udzielając konsultacji prawnych wiem, jak ważne jest posługiwanie się przystępnym językiem: umiem mówić prosto o prawie.

mgr Aleksander Szaflik

Starszy prawnik

Nasze usługi

Umowy dla kreatywnych

Pomagamy bezpiecznie i legalnie rozwijać Twój biznes.

Bezpieczne i zrozumiałe umowy dla Twojego biznesu. Przygotowujemy, negocjujemy i wdrażamy umowy dla branży kreatywnej. Znamy specyfikę tej branży, dzięki czemu potrafimy zabezpieczyć Twoje interesy. Umowy piszemy prostym, zrozumiałym językiem, co pozwala uniknąć nieporozumień i chroni Twoje prawa.

Bieżąca obsługa prawna

Spokój i pewność w codziennej działalności.

Zapewniamy kompleksową obsługę prawną dla Twojej firmy, dbając o zgodność z przepisami i minimalizując ryzyka prawne. Wspieramy przy podpisywaniu umów, negocjacjach biznesowych oraz rozwiązujemy bieżące problemy prawne, abyś mógł skupić się na rozwoju swojej agencji kreatywnej. Świadczymy usługi prawne dla wydawnictw, agencji marketingowych, agencji multimedialnych, agencji marek osobistych, influencerów.

Legalny marketing

Wspieramy firmy w tworzeniu legalnej strategii marketingową, pomagając wprowadzić:

Przygotujemy dla Ciebie dokumenty prawne, które są niezbędne do organizacji konkursów internetowych, loterii, akcji promocyjnych, programów afiliacyjnych, czy wprowadzenia kodów rabatowych.

Podpowiemy, czy są w świetle prawa gratisy, próbki, prezenty i z jakimi obowiązkami podatkowymi są związane.

Jeśli rozważasz współpracę z agencją marketingową – przygotujemy i wynegocjujemy dla Ciebie korzystny kontrakt.

Prawa autorskie

Chronimy Twoje prawa, abyś mógł skupić się na tworzeniu.

Od lat wspieramy twórców i artystów. Wiemy jak ważne jest uregulowanie praw własności intelektualnej.

Regulujemy w umowach m.in. pola ekploatacji, licencję wyłączną i licencję niewyłączną, przeniesienie praw majątkowych, ograniczenia terytorialne lub czasowe, tantiemy do ZAiKS, czy prawo cytatu

Rejestracja znaków towarowych

Ochrona marki i pewność biznesu.

Zarejestruj i chroń swoją markę w Kancelarii Legitimate. Oferujemy profesjonalną pomoc w rejestracji znaków towarowych, zapewniając pełną ochronę przed nieuprawnionym wykorzystaniem. Dzięki naszym usługom możesz spokojnie rozwijać swoją markę, wiedząc, że jest ona odpowiednio zabezpieczona.Oferujemy również audyt w ramach due dilligence.

Sprawy pracownicze

Znamy specyfikę prawa pracy w branży IT.

Pomagamy w zapewnieniu zgodności z przepisami prawa pracy, wspierając w tworzeniu i implementacji polityk HR oraz rozwiązywaniu problemów pracowniczych. Oferujemy doradztwo w zakresie umów o pracę, regulaminów pracy oraz przepisów dotyczących ochrony danych osobowych pracowników.

Własność intelektualna

Pomagamy skutecznie chronić Twoją własność intelektualną.

Własność intelektualna i przemysłowa

Ochrona własności intelektualnej: Rejestracja, patenty i obrona praw.

Nasza kancelaria świadczy kompleksowe usługi w zakresie ochrony własności intelektualnej i przemysłowej. Pomagamy w rejestracji znaków towarowych, patentów i wzorów przemysłowych, a także w rozwiązywaniu sporów związanych z naruszeniem praw własności intelektualnej.

RODO i cyberbezpieczeństwo

RODO to proces, a nie jednorazowy projekt. Dane to waluta XXI wieku – doskonale wiemy, jak je chronić.

Każda agencja kreatywna podlega pod obowiązek ochrony danych osobowych. Wiemy, jak wdrożyć maksimum bezpieczeństwa przy minimum formalności.

W ramach naszych usług:

Webinary i szkolenia

Prowadzimy ciekawe, praktyczne i wysoko oceniane szkolenia prawne.

Każdego roku szkolimy prawnie kilka tysięcy kursantów. Nasze szkolenia są ciekawe, praktyczne i uzyskują wysokie oceny uczestników. Oferujemy webinary i szkolenia zdalne (on-line) oraz szkolenia stacjonarne w siedzibie Kancelarii we Wrocławiu. Dysponujemy salami konferencyjnymi od 10 do 180 osób.

Prowadzimy szkolenia prawne dla:

Doradztwo podatkowe

Doradcy podatkowi w Legitimate w sposób praktyczny pomagają uporządkować kwestie podatkowe, rozumiejąc specyfikę agencji marketingowych i branży kreatywnej.

Świadczymy usługi doradztwa podatkowego dla branży kreatywnej, pomagając optymalizować zobowiązania podatkowe i unikać ryzyk związanych z przepisami podatkowymi. Analizujemy struktury podatkowe, doradzamy w zakresie ulg i zwolnień podatkowych oraz reprezentujemy przed organami podatkowymi.

Dlaczego Legitimate?

Wdrażając rozwiązania prawne wiemy jak:

podążać za najnowszymi trendami w marketingu

projektować treści prawne, by rozwijać Twój biznes

legalnie korzystać z AI i nowych technologii

pisać językiem prawnym, który jest przyjaznym użytkownikom

zmniejszyć ryzyka prawne Twojego biznesu

Formy współpracy

Abonament
prawny

Abonament na stałą obsługę prawną to dobre rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy potrzebują bieżącego wsparcia Kancelarii i cenią kompleksową opiekę specjalistów, którzy będą proaktywnie czuwać nad bezpieczeństwem ich biznesu.

Dlaczego warto?

Stawka
godzinowa

Potrzebujesz bieżącej pomocy prawnej, ale nie jesteś w stanie przewidzieć dokładnego zapotrzebowania na godziny usług prawnych? Nasza oferta oparta na ustalonej stawce godzinowej to idealne rozwiązanie dla Twojego biznesu!

Dlaczego warto?

Wycena
ryczałtowa

Jeśli rozważasz współpracę z Legitimate wyłącznie dla jednego projektu lub konkretnego zlecenia, być może wycena ryczałtowa będzie dla Ciebie najlepszą formą rozliczeń.

Dlaczego warto?

Bezpłatna wycena

Bezpłatna wycena dla branży kreatywnej

Wypełnij formularz, a nasz prawnik skontaktuje się z Tobą w ciągu 24h.

Zaufali nam

Dzielimy się wiedzą

Zapraszamy do lektury naszych publikacji, które stanowią cenne źródło wiedzy dla każdego, kto chce być na bieżąco z dynamicznie zmieniającym się środowiskiem prawnym.

Najnowsze artykuły o prawie dla kreatywnych

CEO, prawniczka e-commerce & IT

Zuzanna
Witek

Od wielu lat skutecznie wspieram Klientów biznesowych w realizacji ich planów. Mówię prosto o prawie – wiem, że zrozumienie zawiłych przepisów prawnych przekłada się na podejmowanie skuteczniejszych decyzji biznesowych przez moich Klientów.

W Kancelarii Legitimate odpowiadam za zarządzanie firmą, w tym za tworzenie długofalowej strategii biznesowej, obieranie nowych kierunków rozwoju i kluczowe partnerstwa.

Specjalizacje

Wykształcenie i doświadczenie zawodowe

Specjalizuje się w TMT – technologii, mediach i telekomunikacji. Wiem, co łączy IT i prawo. Mam bardzo duże doświadczenie w prawnych aspektach e-commerce. Wdrażam RODO, potrafię skutecznie zapewnić bezpieczeństwo danych. Wspieram innowację i pomagam startupom. Na problemy patrzę globalnie: zarówno z perspektywy prawa polskiego, jak i prawa unijnego. Ukończyłam studia doktoranckie na Uniwersytecie Wrocławskim, w Katedrze Prawa Międzynarodowego i Europejskiego. Podczas studiów magisterskich zdobywałam wiedzę również za granicą, studiując prawo w biznesie na Uniwersytecie Paris – Dauphine we Francji oraz prawo międzynarodowe i unijne na Uniwersytecie Luksemburskim. Ukończyłam cyberbezpieczeństwo na Harvardzie.

Wiem, jak ważna jest teoria połączona z praktyką. W ramach studiów doktoranckich prowadziłam zajęcia dla studentów Uniwersytetu Wrocławskiego z prawa Unii Europejskiej, prawa międzynarodowego publicznego i unijnego prawa konkurencji /Anitrust law/. Prowadzę szkolenia i webinary. Występuję na konferencjach naukowych i publikuję. Jestem gościnią branżowych podcastów.

Języki obce

Porozmawiajmy

Wypełnij formularz, a nasz prawnik skontaktuje się z Tobą w ciągu 24h.Podając swoje dane osobowe oraz numer telefonu i przesyłając formularz, wyrażasz zgodę na skontaktowanie się z Tobą w celu udzielenia bezpłatnej, pierwszej konsultacji. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Piotr Krajewski, NIP: 8982176985, REGON: 388080840, adres: ul. Januszowicka 5, lokal 111, 53-135 Wrocław. Zapoznaj się z naszym Regulaminem oraz Polityką Prywatności.

Zapisz się do eksperckiego Newslettera Legitimate

Stworzyliśmy dla Ciebie ekspercki newsletter. Subskrybując go, co dwa tygodnie otrzymasz aktualizacje i wskazówki dostosowane do potrzeb współczesnych przedsiębiorców, które pomogą Ci prowadzić biznes zgodnie z obowiązującym prawem i wykorzystać prawo jako narzędzie do osiągnięcia sukcesu.

Klikając „zapisz” wyrażam chęć zapisu do newslettera Legitimate, który zawiera przydatne informacje i alerty prawne i może zawierać treści marketingowe. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę odwołać. Administratorem Twoich danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Piotr Krajewski, NIP: 8982176985, REGON: 388080840, adres: ul. Januszowicka 5, lokal 111, 53-135 Wrocław. Zapoznaj się z naszym Regulaminem oraz Polityką Prywatności.

Porozmawiajmy

Wypełnij formularz, a nasz prawnik skontaktuje się z Tobą w ciągu 24h.

Newsletter Legitimate

Stworzyliśmy dla Ciebie ekspercki newsletter. Subskrybując go, co dwa tygodnie otrzymasz aktualizacje i wskazówki dostosowane do potrzeb współczesnych przedsiębiorców, które pomogą Ci prowadzić biznes zgodnie z obowiązującym prawem i wykorzystać prawo jako narzędzie do osiągnięcia sukcesu.