Legitimate

Masz pomysł na nowy biznes?

Obsługa prawna startupów to jedna z głównych specjalizacji Legitimate. Zrozumienie specyfiki dynamicznie zmieniającego się rynku technologicznego oraz unikalnych wyzwań, przed którymi stają młode firmy, pozwala nam dostarczać usługi prawne dostosowane do indywidualnych potrzeb Twojego pomysłu na biznes. Od rejestracji działalności, przez ochronę własności intelektualnej, po negocjacje z inwestorami – jesteśmy po to, aby wspierać Twój sukces.

Wspieramy startupy w:

Kancelaria dla startupów

Wspieramy prawnie startupy w fazie B+R, te działające, jak i firmy przygotowujące się do kolejnych rund inwestycyjnych. Pomagamy tworzyć biznes plan, dobieramy optymalne formy prowadzenia działalności gospodarczej. Pomagamy uzyskać dotacje i finansowanie na start.

dr Zuzanna Witek

CEO Kancelarii Legitimate

Wiem, jak ważne jest holistyczne podejście do młodych biznesów. Zaufany prawnik to osoba, dzięki której stawiając pierwsze kroki w biznesie nie potkniesz się w gąszczy regulacji, ominiesz zagrożenia i ryzyka, a na pierwszym zakręcie nie wywrócisz się. Mamy pod swoimi skrzydłami wiele startupów. Większość z nich rozwinęła już swoje skrzydła w biznesie. Cieszę się, że Legitimate towarzyszyło im w bezpiecznym rozwoju.

dr Zuzanna Witek

CEO Kancelarii Legitimate

Nasze usługi

Zakładanie spółek

Szybki i bezproblemowy start Twojego startupu.

Oferujemy kompleksowe wsparcie w założeniu spółki, minimalizując formalności i zabezpieczając przed konfliktami wspólników. Dzięki naszej pracy założenie spółki staje się jeszcze prostsze niż w systemie s24.

Dzięki naszej pomocy założenie spółki staje się proste, szybkie i bezpieczne, a Ty zyskujesz pewność, że wszystkie formalności zostały dopełnione zgodnie z prawem.

Umowy inwestycyjne

Bezpieczne pozyskiwanie kapitału

Przygotowujemy i negocjujemy umowy inwestycyjne, dbając o pełne zabezpieczenie interesów Twojego startupu. Nasze doświadczenie w pracy z inwestorami pozwala uniknąć pułapek i zagwarantować korzystne warunki finansowania.

Ochrona własności intelektualnej

Zabezpieczenie Twoich innowacji

Pomagamy chronić własność intelektualną Twojego startupu, rejestrując znaki towarowe, patenty i wzory przemysłowe. Zabezpiecz swoje pomysły i innowacje przed nieuprawnionym wykorzystaniem i zyskaj przewagę konkurencyjną.

RODO i ochrona danych

Pełna zgodność z przepisami i ochrona danych.

Pomagamy wdrożyć procedury ochrony danych osobowych zgodne z RODO, minimalizując ryzyka związane z naruszeniem przepisów. Przygotowujemy dokumentację, szkolimy personel i oferujemy usługi Inspektora Ochrony Danych (IOD).

Bieżąca obsługa prawna startupów

Kompleksowa obsługa prawna dla startupów.

Pomagamy w bieżącej działalności firm, oferując doradztwo prawne szyte na miarę. Wspieramy podczas podpisywania umów, negocjacji biznesowych oraz spraw kadrowych (HR), zapewniając legalność i bezpieczeństwo prowadzenia biznesu.

Umowy dla startupów

Zabezpieczone interesy w umowach.

Opiniujemy umowy podpisywane przez przedsiębiorców, dbając o pełne zabezpieczenie interesów naszych Klientów.

Analizujemy każdą umowę pod kątem ryzyk prawnych i finansowych, identyfikując potencjalne zagrożenia

Proponujemy modyfikacje i dodatkowe klauzule, które chronią biznes w przyszłości. Dzięki temu Klienci naszej Kancelarii mogą podpisywać umowy z pełnym zaufaniem i spokojem o przyszłość swoich przedsięwzięć

Doradztwo podatkowe

Optymalizacja obciążeń podatkowych startupu.

Wybieramy korzystną formę opodatkowania i doradzamy, jak legalnie zmniejszyć obciążenia podatkowe. Reprezentujemy klientów w sporach podatkowych, wdrażamy Estoński CIT i chronimy przed negatywnymi konsekwencjami ukrytych zysków.

Dotacje unijne

Maksymalizacja szans na finansowanie.

Pomagamy startupom w uzyskaniu dotacji unijnych, oferując wsparcie w przygotowywaniu wniosków i dokumentacji. Dzięki naszym usługom zwiększysz swoje szanse na uzyskanie dofinansowania, co pozwoli na szybszy rozwój i realizację innowacyjnych projektów.

Legalny crowdfunding

Skuteczne finansowanie społecznościowe .

Pomagamy przygotować legalne kampanie crowdfundingowe, dbając o zgodność z przepisami i zabezpieczenie interesów Twojego startupu. Zwiększ swoje szanse na sukces dzięki naszym strategiom marketingowym, prawnym i finansowym, które przyciągną inwestorów i wspierających. Oferujemy webinary i szkolenia zdalne (on-line) oraz szkolenia stacjonarne w siedzibie Kancelarii we Wrocławiu. Dysponujemy salami konferencyjnymi od 10 do 180 osób.

Dlaczego Legitimate?

Wdrażając rozwiązania prawne wiemy jak:

wspierać Twój biznes na starcie

pisać językiem prawnym, który jest przyjaznym użytkownikom

podążać za najnowszymi trendami dla startupów

zmniejszyć ryzyka prawne Twojego biznesu

Formy współpracy

Abonament
prawny

Abonament na stałą obsługę prawną to dobre rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy potrzebują bieżącego wsparcia Kancelarii i cenią kompleksową opiekę specjalistów, którzy będą proaktywnie czuwać nad bezpieczeństwem ich biznesu.

Dlaczego warto?

Stawka
godzinowa

Potrzebujesz bieżącej pomocy prawnej, ale nie jesteś w stanie przewidzieć dokładnego zapotrzebowania na godziny usług prawnych? Nasza oferta oparta na ustalonej stawce godzinowej to idealne rozwiązanie dla Twojego biznesu!

Dlaczego warto?

Wycena
ryczałtowa

Jeśli rozważasz współpracę z Legitimate wyłącznie dla jednego projektu lub konkretnego zlecenia, być może wycena ryczałtowa będzie dla Ciebie najlepszą formą rozliczeń.

Dlaczego warto?

Bezpłatna wycena

Bezpłatna wycena dla Twojego startupu

Wypełnij formularz, a nasz prawnik skontaktuje się z Tobą w ciągu 24h.

Zaufali nam

Dzielimy się wiedzą

Zapraszamy do lektury naszych publikacji, które stanowią cenne źródło wiedzy dla każdego, kto chce być na bieżąco z dynamicznie zmieniającym się środowiskiem prawnym.

Najnowsze artykuły o prawie dla kreatywnych

CEO, prawniczka e-commerce & IT

Zuzanna
Witek

Od wielu lat skutecznie wspieram Klientów biznesowych w realizacji ich planów. Mówię prosto o prawie – wiem, że zrozumienie zawiłych przepisów prawnych przekłada się na podejmowanie skuteczniejszych decyzji biznesowych przez moich Klientów.

W Kancelarii Legitimate odpowiadam za zarządzanie firmą, w tym za tworzenie długofalowej strategii biznesowej, obieranie nowych kierunków rozwoju i kluczowe partnerstwa.

Specjalizacje

Wykształcenie i doświadczenie zawodowe

Specjalizuje się w TMT – technologii, mediach i telekomunikacji. Wiem, co łączy IT i prawo. Mam bardzo duże doświadczenie w prawnych aspektach e-commerce. Wdrażam RODO, potrafię skutecznie zapewnić bezpieczeństwo danych. Wspieram innowację i pomagam startupom. Na problemy patrzę globalnie: zarówno z perspektywy prawa polskiego, jak i prawa unijnego. Ukończyłam studia doktoranckie na Uniwersytecie Wrocławskim, w Katedrze Prawa Międzynarodowego i Europejskiego. Podczas studiów magisterskich zdobywałam wiedzę również za granicą, studiując prawo w biznesie na Uniwersytecie Paris – Dauphine we Francji oraz prawo międzynarodowe i unijne na Uniwersytecie Luksemburskim. Ukończyłam cyberbezpieczeństwo na Harvardzie.

Wiem, jak ważna jest teoria połączona z praktyką. W ramach studiów doktoranckich prowadziłam zajęcia dla studentów Uniwersytetu Wrocławskiego z prawa Unii Europejskiej, prawa międzynarodowego publicznego i unijnego prawa konkurencji /Anitrust law/. Prowadzę szkolenia i webinary. Występuję na konferencjach naukowych i publikuję. Jestem gościnią branżowych podcastów.

Języki obce

Porozmawiajmy

Wypełnij formularz, a nasz prawnik skontaktuje się z Tobą w ciągu 24h.Podając swoje dane osobowe oraz numer telefonu i przesyłając formularz, wyrażasz zgodę na skontaktowanie się z Tobą w celu udzielenia bezpłatnej, pierwszej konsultacji. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Piotr Krajewski, NIP: 8982176985, REGON: 388080840, adres: ul. Januszowicka 5, lokal 111, 53-135 Wrocław. Zapoznaj się z naszym Regulaminem oraz Polityką Prywatności.

Zapisz się do eksperckiego Newslettera Legitimate

Stworzyliśmy dla Ciebie ekspercki newsletter. Subskrybując go, co dwa tygodnie otrzymasz aktualizacje i wskazówki dostosowane do potrzeb współczesnych przedsiębiorców, które pomogą Ci prowadzić biznes zgodnie z obowiązującym prawem i wykorzystać prawo jako narzędzie do osiągnięcia sukcesu.

Klikając „zapisz” wyrażam chęć zapisu do newslettera Legitimate, który zawiera przydatne informacje i alerty prawne i może zawierać treści marketingowe. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę odwołać. Administratorem Twoich danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Piotr Krajewski, NIP: 8982176985, REGON: 388080840, adres: ul. Januszowicka 5, lokal 111, 53-135 Wrocław. Zapoznaj się z naszym Regulaminem oraz Polityką Prywatności.

Porozmawiajmy

Wypełnij formularz, a nasz prawnik skontaktuje się z Tobą w ciągu 24h.

Newsletter Legitimate

Stworzyliśmy dla Ciebie ekspercki newsletter. Subskrybując go, co dwa tygodnie otrzymasz aktualizacje i wskazówki dostosowane do potrzeb współczesnych przedsiębiorców, które pomogą Ci prowadzić biznes zgodnie z obowiązującym prawem i wykorzystać prawo jako narzędzie do osiągnięcia sukcesu.