Łukasz Szczepaniak

PRAWNIK transakcyjny, of counsel

O mnie

Wspierając Klientów biznesowych staram się zrozumieć ich pomysł na biznes i to jak on funkcjonuje. Pomagam dostosować go do realiów prawnych w jakich przychodzi nam funkcjonować. W swojej pracy staram się łączyć kreatywne pomysły ze sprowadzonymi rozwiązaniami. Prawo nie jest tu celem samym w sobie, a środkiem do osiągnięcia naszego wspólnie wytyczonego celu.

Specjalizacje

E-commerce|Fuzje i przejęcia (M&A)|Nieruchomości i inwestycje budowlane|Obsługa biznesu|Spory sądowe

Wykształcenie i doświadczenie zawodowe

Specjalizuje się w obsłudze korporacyjnej spółek oraz w transakcjach M&A. Doradzam w jaki sposób prowadzić legalny biznes – zarówno ten online, jak i offline.

Oferuję doradztwo prawne już od etapu konstruowania biznes planu. Wskazuję jaka forma prawna będzie optymalna dla konkretnego celu biznesowego, biorąc pod uwagę również kwestie finansowe i podatkowe.

Nieobce są mi zagadnienia dotyczące e-commerce i branży kreatywnej. Wprowadzam przejrzyste procesy prawne w strukturach firm, usprawniając ich codzienną działalność.

Doświadczenie zawodowe zdobywałem w dużych poznańskich i wrocławskich kancelariach, w których przeprowadzałem transakcję M&A oraz zapewniałem obsługę korporacyjną największych polskich spółek. Uczestniczyłem w wielu skomplikowanych transakcjach z obszaru rynku nieruchomości, obsługując procesy inwestycyjno-budowlane.

Ukończyłem studia prawnicze na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, aplikację adwokacką rozpocząłem we Wrocławiu.

Języki obce

j. angielski (w tym angielski prawniczy)

Artykuły na blogu